Zabawy dla maluchów podczas podróży samochodem

Warto zadbać, aby podczas podróży nasze dziecko miało się czymś zająć i nie nudziło się przez całą drogę. Nawet dorosłym ciężko jest czasami znieść długą trasę samochodem, a co dopiero maluchowi, którego wprost rozpiera energia. Znudzone dziecko zaczyna marudzić, czym denerwuje często dorosłych i tak powstaje napięta atmosfera, której przecież chcemy uniknąć podczas wakacji czy po prostu wyjazdu za miasto. Zabawy dla maluchów podczas podróży samochodem stanowią doskonałą okazję, aby cała rodzina miło spędziła czas. Dzięki nim czas szybciej minie i zanim się spostrzeżecie będziecie już na miejscu. Poniżej przedstawiam kilka zabaw, które najlepiej sprawdzają się w przypadku mojej rodziny.

zabawy dla maluchów

Liczenie i szukanie. Wybierzcie jakiś przedmiot lub obiekt i liczcie, ile razy minęliście go podczas podróży. Następnie podzielcie się swoimi wynikami. Ta prosta zabawa wydaje się nigdy nie nudzić moim dzieciom. Już wsiadając do auta prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych „celów.” Wygrany zawsze może wybrać miejsce, w którym zatrzymamy się na obiad.

Zabawy z mapą. Zabawy dla maluchów w samochodzie mogą być też edukacyjne. Na tylnym siedzeniu zawsze zostawiam dzieciom jeden egzemplarz mapy. Czasami po prostu próbują znaleźć miejsce, w którym aktualnie się znajdujemy, innym razem wymieniam miejscowości, które dzieci muszą wskazać palcem.

Pisanie na dłoni. Pisanie na dłoni to także doskonała okazja do nauki alfabetu i czytania. Jedna osoba zamyka oczy, a druga pisze jej palcem na spodzie dłoni litery tworzące krótkie słowo. Poprawna odpowiedź oznacza zamianę ról.

Gra w chowanego na niby. Wybieramy jakieś w miejsce w naszym domu, w którym chcielibyśmy się schować, a inni próbują zgadnąć, gdzie to jest zadając pytania, na które można jedynie odpowiedzieć „tak” lub „nie”.

Zgadnij co to. Bardzo podobna zabawa do poprzedniej. Tym razem jednak określamy kategorię, np. postać z bajki, jedzenie czy popularna osoba, i próbujemy zgadnąć, co inni mają na myśli. Tutaj także odpowiedzi muszą brzmieć „tak” lub „nie”.

Zabawy dla maluchów mogą przybrać wiele innych ciekawych form. Warto sprawdzić, co najbardziej przypadnie do gustu waszym pociechom i sprawić, aby nie było to tylko granie na smartfonie czy tablecie, ale wspólna rodzinna zabawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>